Centrálna jednotka je srdcom celého systému Domotron a je to vlastne PLC, t.j. programovateľný priemyselný počítač. PLC vyhodnocuje všetky pripojené snímače (ako tlačidlá, čidlá, zabezpečovací systém) a vykonáva na základe toho pomocou vlastnej logiky operácie s výstupmi, ako sú pripojené svetlá, kúrenie, žalúzie a podobne. Všetko toto sa deje mnohokrát za sekundu. Operácie sa vykonávajú výhradne vo vnútri jednotky, bez potreby prístupu na cloud, alebo externých aplikácií, prípadne ďalších zariadení. Domotron môže byť vďaka tomu nasadzovaný aj na objekty bez prístupu na internet. Z rôznych dôvodov ako automatická synchronizácia času, zálohovanie nastavení či mailové upozornenia však pripojenie riadiacej jednotky do siete internet určite oceníte.


centralna jednotka domotron

PLC nie je žiadna prezlečená malina a ani nie je závislá od cloudu (pripojenia k internetu). Je to stabilný komponent, v ktorom je uložený celý softvér na ovládanie aj konfigurovanie Vášho domova. Priamo v centrálnej jednotke “beží” aj Domotron Tuner – prostredie, pomocou ktorého môžete kedykoľvek meniť všetky nastavenia Vášho domu.


Centrálna jednotka obsahuje rozhrania zberníc, ktorými sa k nej pripájajú všetky potrebné snímače aj aktory.


Riadiaca jednotka spolu s ostatnými hardvérovými komponentami systému je umiestnená bezpečne vo Vašom Domotron rozvádzači.