K zdroju tepla alebo chladu (plynový kotol, elektrický kotol, iný kotol, tepelné čerpadlo) vždy dovedieme kábel CYKY-J 3×1,5 a FTP kábel ako rezervu.


Kabeláž k zdrojom tepla a chladu

Kabeláž k zdrojom tepla a chladu


Pri podlahovom kúrení resp. stropnom chladení dotiahneme do každého rozdeľovača viacžilovýkábel s dostatočnou kapacitou na obsluhu všetkých zón obsluhovaných z daného rozdeľovača.  Do jedenej zóny môže patriť aj viac hlavíc resp. výstupov rozdeľovača, ktoré sa môžu zapojiť paralelne. 2 žily v kábli sú vždy spoločné, napr: kábel CYKY-J 7×1,5 obslúži teda 5 zón.

V niektorých prípadoch sa z rozdeľovačov pre podlahové kúrenie napájajú aj kúpeľňové radiátory – rebríky. V tom prípade dávame hlavice do rozdeľovača a nie ku radiátorom!


Kabeláž k rozdeľovačom ÚK/SCH

Kabeláž k rozdeľovačom ÚK/SCH


Rozdeľovač UK ovládaný Domotron-m, prívodný kábel CYKY-J 12x1,5 sa v krabici rozdeľuje k jednotlivým hlaviciam

Rozdeľovač UK ovládaný Domotron-m, prívodný kábel CYKY-J 12×1,5 sa v krabici rozdeľuje k jednotlivým hlaviciam

 

Pri IR vykurovacích fóliach alebo vykurovacích rohožiach a kábloch (DEVI) ťaháme do každej zóny kábel CYKY-J 3×2,5. Pri odberoch jednej zóny nad 3kW riešiť podľa projektu.

Kabeláž IR fólií/ vykurovacích rohoží

Kabeláž IR fólií/ vykurovacích rohoží


Cirkulačné čerpadlo pre TÚV sa pripojí priamo, tj. káblom CYKY-J 3×1,5. Nie je potrebné, aby malo cirkulačné čerpadlo vlastný časovač. Ovládanie rieši Domotron. (Ak máte čerpadlo s časovačom, nastavte na ňom vo všetkých časových úsekoch zapnuté).

Kabeláž k cirkulačnému čerpadlu TÚV

Kabeláž k cirkulačnému čerpadlu TÚV


Hlavice na klasických teplovodný radiátoroch sa pripájajú káblom CYKY-J 3×1,5. Každý radiátor samostatným káblom. V prípade ak sú radiátory napojené na výstupy rozdeľovačov podlahového kúrenia, hlavice sa umiestňujú do rozdeľovačov.


V prípade zbernicových hlavíc (na zbernicu CIB) sa natiahne jeden kábel JYSTY 2x2x0,8 ako zbernica, cez všetky hlavice. Na jeden zbernicový kábel je možné pripojiť max. 12 hlavíc.

Pri radiátoroch je vhodné káble ukončiť buď v krabičke KP68 v blízkosti hlavice a použiť vývodku v designe vypínačov.


Elektrické špirály v radiátoroch sa pripájajú priamo do systému Domotron. Typicky káblom CYKY-J 3×1,5. V blízkosti radiátora ukončiť zásuvkou 230V, špirály bývajú ukončené vidlicou, ktorá sa pripojí do zásuvky.

Kabeláž k radiátorom

Kabeláž k radiátorom


Radiátor s hlavicou ovládanou Domotron-om