Meteostanicu inštalujeme na najveternejšie miesto objektu, väčšinou na strechu. K meteostanici inštalujeme kábel UTP/FTP Cat5e. Ak káble vedieme v exteriéri, používame UV stabilné káble. Kábel vedieme z rozvádzača RACK (teda dátového rozvádzača nie elektrického) na miesto inštalácie meteostanici. 


Samostatný snímač vonkajšej teploty je možné použiť v objektoch, kde sa neinštaluje meteostanica, alebo potrebujeme presnejšiu informáciu o teplote ako z meteostanice, ktorá je napr. inštalovaná na celodennom slnku. Ak sa do systému Domotron s pripojenou meteostanicou Domotron pripojí samostatný snímač teploty, snímanie teploty v meteostanici sa automaticky vypne. K snímaču teploty inštalujeme kábel UTP/FTP Cat5e.


K snímaču intenzity vonkajšieho osvetlenia ťaháme kábel UTP/FTP Cat5e. Snímač osvetlenia nie je integrovaný priamo v meteostanici! Inštaluje sa teda aj vtedy, ak je použitá meteostanica. Ideálnym miestom pre snímač vonkajšieho osvetlenia je strecha budovy, keďže tam väčšinou nie je ovplyvnený žiadnym tieňom počas dňa a ani exterierovým osvetlením počas noci.

METEO