Ak chcete minimalizovať čas reakcie a v konečnom dôsledku aj riešenia Vašej požiadavky (ticketu), odporúčame dodržiavať niekoľko zásad.1. využite samoobslužný portál

Najrýchlejšie a kedykoľvek sa obslúžite sami.

Najčastejšie situácie a problémy nájdete na samoobslužnom zákazníckom portáli.


2. registrujte sa

Zaregistrujte sa v zákazníckom portáli. Overením svojho emailu spojíme Vašu registráciu s Váším projektom, a vyhneme sa prípadnému ďalšiemu overovaniu v priebehu riešenia požiadaviek.


3. jeden problém - jeden ticket

Čím je požiadavka (ticket) jednoduchší a jasnejší, tým skôr sa vyrieši.

Ak máte niekoľko zjavne nesúvisiacih problémov, rozdeľte ich kvoli prehľadnosti do samostatných ticketov.

Nikdy nevytvárajte nový ticket odpoveďou na starý.

Rozdelenie a spákanie ticketov môže samozrejme robiť aj podpora, ale predĺži to čas riešenia.


4. uveďte podrobnosti

Napíšte nám čo najpresnejšie čo sa stalo. ak  napíšete "nejde mi Domotron" strávime všetci spolu zbytočne veľa času definovaním problému namiesto jeho riešenia.


5. pripojte podklady

Pripojte čo najviac podkladov, ktoré skrátia riešenie požiadavky. 

Najepšie sú screenshoty ak sa to týka aplikácií, alebo fotky/krátke videá ak sa to týka fyzických zariadení.


6. pozor na spam!

Ak je Vaša požiavka v zákazníkcom portáli, vieme o nej a je v poradí. Ak nedostávate svoju odpoveď, je možné, že sú vo fronte iné požiadavky, ktoré majú vyššiu prioritu, väčšiu technickú závažnosť, sú od zákazníkov s vyšším balíkom podpory alebo s lepším komunikačným ratingom. Ak vytvárate príliš veľa ticketov, alebo vytvárate duplicitné požiadavky na viacerých kanáloch (vrátane na to neurčených emailových adries, webových formulároch, sociálnych sieťach, telefónoch, IM komunikátoroch, atď..) náš helpdeskový systém, Vám zníží komunikačný rating alebo Vaše požiadavky rovno označí ako spam a posunieich v zozname nižšie. Ak potrebujete urgovať riešenie svoj ticket, vždy to robte v rámci ticketu (cez zákaznícky portál alebo emailom v rovnakom vlákne).

Využívajte prosím iba také komunikačné kanály, ktoré Vám poskytuje Váš balík.